Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

czwartek, 2 stycznia 2020

OFERTA AUTORSKA KATARZYNY GEORGIOU NA ROK 2020

Wkrótce minie pierwszy rok działalności WIERSZOBAJĘD. Rozpoczęłam oficjalną działalność 15 stycznia 2019 roku. Nadal aktualne jest zaproszenie do współpracy. Zapraszam instytucje kulturalne, szkoły, przedszkola, biblioteki, stowarzyszenia i wszystkie inne regionalne organizacje, którym na sercu leży rozwój czytelnictwa do zapoznania się z moją ofertą warsztatów i spotkań autorskich jaką przygotowałam na rok 2020 :) Prowadzę również tzw "Noce w Bibliotece" - łączę prelekcję "Indiańską ścieżką" z warsztatami robienia Łapacza Snów oraz nauką tańca Two Step".
Informacje na załączonych zdjęciach.



Katarzyna Georgiou

Wrocławska poetka, rocznik 1968, absolwentka Seneca College w Toronto, nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz anglista, z zamiłowania animator kultury, inicjatorka „Strefy Bałaganu” – warsztatów literacko-plastycznych, wieloletnia wolontariuszka, działaczka na rzecz rozwoju środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym (tereny wiejskie, domy dziecka i świetlice środowiskowe). Członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich od roku 2014 i Związku Literatów Polskich od 2018. Współpracuje z Fundacją Atena i wrocławskim Stowarzyszeniem Twórców Kultury przy aktywizacji seniorów i społeczności lokalnych. Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w szkole laboratoryjnej Seneca College Lab School oraz jako wykładowca kursów ECE w Seneca College w Toronto. Ma również w swoim dorobku ponad 10 odczytów z warsztatami praktycznymi na temat projektów edukacyjnych z małymi dziećmi i edukacji sensoryczno-motorycznej na międzynarodowych konferencjach pedagogicznych organizacji zawodowej Association of Eary Childhood Education. Pobyt w Kanadzie to dla niej także okres fascynacji naukami i kulturą Indian. Po powrocie do Polski pracowała 14 lat w Niepublicznym Zespole Edukacyjnym Alis we Wrocławiu jako nauczyciel. Obecnie zajmuje się tylko pracą autorską. Współzałożycielka Biblioteki Obywatelskiej w Potaszni, gmina Milicz wraz ze Stowarzyszeniami Brapoja i Sztukater, w którym przez 4 lata była odpowiedzialna za kontakty międzynarodowe i tłumaczenia anglojęzyczne, między innymi służąc jako tłumacz spotkań Grahama Mastertona w czasie jednej z jego literackich wizyt we Wrocławiu i Strzelinie. Autorka książek ilustrowanych sztuką dziecięcą, humorystycznych wierszy w języku angielskim oraz tomików poetyckich i poetycko-prozatorskich inspirujących każdego czytelnika.

Spotkanie autorskie

trwa 1 do 3 godzin. Spotkania dla dzieci mają dwie części - literacką i plastyczną. W części literackiej autorka omawia pracę pisarza, tworzenia, roli wyobraźni, drogę książki od pomysłu do produktu, czytamy wiersze i opowiadania konstruktorskie. W części drugiej powstaje albo wspólny collage "Niesamowite patchworki" (młodsze dzieci, bez asysty rodziców) albo rzeźba "Niesamowite konstrukcje", klejoną gorącym klejem z przygotowanych elementów drewnianych i materiałów tapicerskich. Po spotkaniu autorka pisze wiersz inspirowany wybraną pracą plastyczną i wysyła na mail do instytucji, klasy, biblioteki i/lub indywidualnego odbiorcy, uczestnika warsztatów - za zgodą rodziców. Prelekcję "Indiańską ścieżką" rozpoczyna Ceremonia Okadzania Szałwią. Pokaz slajdów wiąże się z opowieściami o kulturze Indiańskiej. Opowieści z Kraju Klonowego Liścia są wizualnie wzmacniane przez wyeksponowane artefakty jak stroje, przedmioty użytku codziennego charakterystyczne dla tej kultury, biżuterię, sztukę, amulety itp. Dodatkowo autorka czyta fragmenty z książki o tymże tytule dotyczące specjalnych przeżyć czy epizodów emigranckich. Lekcje pokazowe z języka angielskiego mają charakter interaktywny. Dzieci bezpodręcznikowo zapoznają się z ciekawymi metodami ułatwiającymi zapamiętywanie słówek i fraz językowych oraz bawią się językiem, używając specjalnie przygotowane materiały, które autorka wypracowała w czasie pracy nauczyciela tak w Kanadzie jak i w Polsce. Książka "Funky Poem tresury" - zbiór humorystycznych wierszy – dopełnia całości. Lekcje są w dwóch wersjach - dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych lub dla klas 4-8. Koncerty poetycko-muzyczne to szeroki wachlarz tzw. wieczorów autorskich do wyboru lub dopasowanych do potrzeb. „Na skrzydłach marzeń” czy "Spacerem przez życie" - przybyli goście zostaną zabrani w podróż do krainy marzeń i śnienia, gdzie wytchnienie od zgiełku życia i codzienności czeka na tych, co dadzą się porwać literackiej wizji. Takie spotkanie ma oprawę wokalisty lub instrumentalną. Spotkania międzypokoleniowe w duecie z innymi autorami lub koncerty z udziałem wokalistów i instrumentalistów spięte poetyckim pomostem to dodatkowa możliwość na specjalne okazje - Dzień Kobiet, Dzień Rodziny, Dzień Seniora, Świąteczne Interludia itp. Wieczory poetycko-muzyczne z wierszami i poezją śpiewaną z tomików Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem, Komu mruczy kot, Drzewa kochać potrafią i Dychotomia mojej kobiecej natury są zawsze dopasowywane do potrzeb danej społeczności. Kwestia omówienia szczegółów.
Opowieściom o zbieraniu materiału do książek towarzyszą fotografie i filmy (należy przygotować rzutnik i ekran).
Autorka przywozi książki - dedykacje wpisuje po spotkaniu.

Można zorganizować do 3 spotkań dziennie - autorka porusza się własnym samochodem.
Tytuły
Dla dorosłych: Indiańską ścieżką, Drzewa kochać potrafią, Komu mruczy kot, Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem, Dychotomia Mojej Kobiecej Natury, Czas obietnicy – Macierzyństwo magiczne; tomiki wierszy dla dzieci: Strefa Bałaganu, Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków z wyobraźnią,
Funky Poems Treasury, Imagination’s Light

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz