Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

niedziela, 8 grudnia 2013

Recenzja tomiku Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem - Fundacja Oskar.

„Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem”- Katarzyny Georgiou

http://fundacjaoskar.pl/?p=2236

„Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem” Katarzyny Georgiou to niezwykła pozycja w literaturze polskiej. Autorka połączyła poezję i prozę, przeplatają się ze sobą niczym warkocz. Książka podzielona jest na cztery rozdziały, które prezentują wszystkie pory roku. To przede wszystkim bardzo intymne wyznania kobiety, która marzy, pragnie i rozpacza. Czytając tekst odnosi się wrażenie wtargnięcia w czyjeś najskrytsze marzenia, daje to wspaniałe wrażenie poczucia empatii z jego autorką. Nie myślmy jednak, że pozycja ta jest przeznaczona tylko dla kobiet, nic bardziej mylnego. Mam wrażenie, że pisarka-poetka kieruje swoje myśli przede wszystkim do mężczyzn, aby lepiej mogli poznać pragnienia kobiet, ich wrażliwość na naturę. Sama Pani Katarzyna to miłośniczka przyrody, ukazuje nam ją w krasie czterech pór roku. Niezwykle silne wrażenie wywarło na mnie przemijanie czasu w tekście. Miesiąc po miesiącu, dzień po dniu mija czas, wraz z nim zmienia się widok za oknem, nieuchronnie przemija czas i ukazuje nam jak wiele tracimy na błahostkach dnia codziennego, prozaicznego. Skłania nas do refleksji nad swoim życiem, na jego sensem. Książka zawiera także piękne zdjęcia ilustrujące przemijanie w przyrodzie, które wykonała sama autorka. Czy warto sięgnąć po tę pozycję? Jak najbardziej, gwarantuje ona niezapomniane wrażenia i chwilę zadumy nad samym sobą. Zapraszamy do księgarń. A na stronie facebooka naszej fundacji można wygrać „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem” Katarzyny Georgiou z autografem autorki. Zapraszamy na facebooka.

środa, 20 listopada 2013

Spotkanie autorskie "W pogoni za marzeniem" w Klubie Muzyki i Literatury, 19.11.2013, prowadzone przez Kazimierza Burnata :)

Magiczny wieczór poetycki we wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury - dopisali wspaniali czytelnicy, miłośnicy słowa poetyckiego i muzyki, pokoleniowy kalejdoskop postaci - tych ważnych w środowisku twórczym jak i odbiorców literatury - dziękuję wszystkim za przybycie, za czynny udział, za pytania w trakcie spotkania i za emocjonalny odbiór słowa. Spotkanie Katarzyny Georgiou prowadził Kazimierz Burnat, poeta i wiceprezes dolnośląskiego oddziału ZLP, na fortepianie grał Jeremi Balcar, a niespodzianką był spontaniczny występ Beaty Sielickiej Kowalskiej z balladami do moich wierszy. Na sali wśród słuchaczy była moja mama, wspaniały poeta Andrzej Bartyński z małżonką, publicysta Krzysztof Bielecki z małżonką, Robert Błaszak, redaktor ROBB+MAGGazin, prezes Sztukatera.pl, Tomasz Szmich, grono moich przyjaciół, kilku znanych z widzenia czytelników, którzy nie pierwszy raz towarzyszą mi w poetyckich podróżach, a także zupełnie nieznani goście, którzy po prostu przyszli posłuchać dobrej poezji... Bardzo wzruszona jestem tak ciepłym odbiorem moich utworów i przekazu myśli... Zapraszam was na kolejne spotkanie, kiedyś tam...

POECI BEZ GRANIC - Polanica Zdrój 2013

środa, 13 listopada 2013

Wpadło do mnie Licho... Niezwyczajna recenzja tomiku "Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem" pióra Jarosława Wociala :)

Słowem wprowadzenia...

Jestem wzruszona… Niedawno odkryłam czytelnika, poprzez grupę dyskusyjną na fb, który nieśmiało przyznał się do podczytywania moich tekstów zamieszczanych w Internecie. Od słowa do słowa – i "Światy dwa" Licho pognało na drugi kraniec Polski, do czytelnika, którego poza zdjęciem profilowym, oko moje nie oglądało… Poprosiłam tylko, by napisał o swoich odczuciach po lekturze. Przyznam się, że interesował mnie męski punkt spojrzenia na poetycką treść tego tomu. Pierwsze jego słowa, takie nieuczesane myśli, wywołały uśmiech. W tym momencie już wiedziałam, że tomik trafił do osoby, która wie „o czym szumią wierzby”.

Te pierwsze słowa brzmiały: „Dostałem przed chwilą Twoją książkę. Jest fantastyczna. Strasznie osobista i cudownie refleksyjna. Kiedy znajdujesz czas, żeby dostrzegać tę stronę życia? Przeczytałem ją jednym tchem... To takie okruchy dnia z wieżą wyobraźni. Chciałby potrafić tak opisać moje uczucia. Cudowny opis wielorakości i wielojakości ludzkiej natury. Spojrzenie na siebie dojrzałej kobiety, bawiącej się znakomicie czasem dziecinnym, a czasem niemal starczym spojrzeniem. Refleksja i magia... Nie podzielam Twojego spojrzenia w bardzo niewielu przypadkach. Dla mnie zima nie jest końcem niczego. Zima to moment, gdy kończy się wypuszczanie oddechu. Ta króciutka chwila ulgi, kiedy już nie musimy wydychać powietrza, a jeszcze nie trzeba zrobić wysiłku, żeby go zaczerpnąć. Nie zauważyłaś jaki to czas "komfortu"... Przeczytam Twój tekst na spokojnie. Jak mówił Mowat "trzeźwym i spokojnym okiem"... i napiszę Ci więcej.”

A teraz to więcej, czyli inna niż wszystkie recenzja:

„Wpadło do mnie Licho.

Przysiadło cichutko na półce... Prawie jak nie ono. Jak zawsze roześmiane, czasem tylko złośliwe, ale zawsze przekorne - tym razem przyjęło kształt książki. Licho jak to licho - złośliwie ubrało się nie nadzwyczajnie. Ponuro zielone barwy nie zachęcają do sięgnięcia po nie. Ba, nawet format przybrało nieporęczny. Za duży żeby schować w kieszeni na sercu, a za mały, by mogło być ozdobą na półce. Ot, takie jak zwykle.

To co naprawdę wspaniałe, jak to ono - schowało przed niewprawnymi oczami głęboko wśród kartek. Daje nam jednak jak zawsze sygnały, że jest. Tym razem skromniutko... Umieściło na okładce zamyśloną twarz zielonookiej autorki, choć jak zawsze, żeby nie było zbyt prosto - na tylnej stronie okładki.

Znam to Licho aż za dobrze. Zawsze odstrasza mnie od lasu mgłami albo deszczem, zanim pozwoli zachwycić się szumem drzew, śpiewem ptaków i urokiem grzybów chowanych wstydliwie przed moimi oczami. Dobrze wiem, że by usłyszeć, zobaczyć i poczuć - trzeba wejść do środka, nadstawić ucha, otworzyć oczy i dać się Lichu porwać do tańca.

Nie każdemu Licho pozwala zatańczyć. Nie każdy zobaczy - oczy to mało... Nie każdy usłyszy - uszy nie starczą. Przemawia to Licho, i gra nam i tańczy, tylko gdy pozwolimy mu trafić do serca, zagrać na duszy i porwać się w tan wyobraźni.

Rzadko spotykam ludzi, którzy to rozumieją i czują. Większość z nas żyje tylko w świecie pieniędzy i rywalizacji. Ponury to świat odbierający nam prawdziwe kolory życia. Stajemy się daltonistami dla których zieleń to kolor dolara, złoto to barwa złotówki, a czerwień się mieni plamą krwi. W codziennych zmaganiach przestajemy dostrzegać powab falujących na wietrze zielonych traw, złotem mieniące się łany zbóż i cudowną czerwień zachodów słońca. W codziennym warkocie ludzi i maszyn głuchniemy na ptasi śpiew, szelest traw i chorał leśnego szumu. Zabiegani za pieniędzmi i władzą przestajemy móc i chcieć tańczyć ze sobą i z Lichem. Choć mamy coraz więcej - stajemy się coraz biedniejsi. Gubimy gdzieś, sami nie wiedząc gdzie i kiedy, to co w życiu najważniejsze: radość i szczęście, miłość i przyjaźń, piękno i ulotny powab, widoczne w czasem prostych, a czasem bogatych obrazach kreślonych słowem w prozie i wierszach przez wspaniałą wyobraźnię pani Katarzyny Georgiou.

Przeczytajcie jak ja, tę skromnie wydaną książkę... I zatańczcie wraz z Lichem i autorką w rytm zmieniających się pór roku, przy dźwiękach tworzonych przez orkiestrę mijających miesięcy. Nie znajdziecie w niej erotyzmu i polityki, choć i tak zapewne odebrać można wiersze ze zbioru, lecz cudowną, czasami mglistą, słoneczną, deszczową lub śnieżną - spokojną refleksję nad człowiekiem i przemijaniem.

Kusiło mnie Licho jak zawsze... Co z tego, że nie jesteś fachowcem, że dawno zapomniałeś jak dokonać rozbioru gramatycznego wiersza, że obce ci są arkana sztuki krytyka... No to co? Pisz to co czujesz - wystarczy. Napisz do Kasi co myślisz...

Głupie to Licho... Nie wie, że trzeba się znać. Nie rozumie, że nikt nie wierzy w słowa, jeśli nie są poparte tytułami posiadanymi przez tego, kto je wygłasza. Na jakim świecie to durne Licho żyje? Ono nie wie, ale ja wiem!

- Idź Licho do Licha - niczego nie będę pisał w tym świecie - rzuciłem mu gniewnie... I wysłałem powyższe do ciągnącej mnie za uszy w swój świat wyobraźni autorki tomiku Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem. Może w tym drugim świecie - moje słowa do czegoś się komuś przydadzą.”

Jarosław Wocial.

czwartek, 26 września 2013

Książka "Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem" rusza w świat - AKCJA UWOLNIENIA KSIĄŻKI :)

„Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem” zaczyna podróż w nieznane…
Jeśli masz ochotę poznać ten tomik poezji i prozy poetyckiej, określony przez jednego z czytelników jako „okruchy dnia z wieżą wyobraźni” to zapraszam do przeczytania uwolnionego egzemplarza autorskiego.
Słowem malowany obraz „wielorakości i wielojakości ludzkiej natury. Spojrzenie na siebie dojrzałej kobiety… bawiącej się znakomicie czasem dziecinnym, a czasem niemal starczym spojrzeniem. Refleksja i magia...” może zastukać pocztowym kodem i do drzwi Twojego domu – a koszt jest niewielki, bo po przeczytaniu trzeba tylko odesłać egzemplarz książki listem poleconym w kopercie bąbelkowej następnej osobie czekającej.
Ale, by tradycji uwolnionej książki stało się zadość (tak, tak… otwieranie okien na świat jest już tradycją wśród autorów), trzeba wykazać się pewną pomysłowością i akceptacją warunków tej akcji. Tak więc, jeśli poniższy regulamin odpowiada Ci, drogi czytelniku, to zapraszam do zapisu na listę mailową. Książkę wyślę osobiście pierwszej zapisanej osobie, a później będę informować o adresie wysyłkowym następnej czekającej na tomik.
Regulamin akcji „Podróż w nieznane Światów dwóch”:
1)Uczestnik/czka akcji jest zobowiązuje się do:
a) polubienia profilu autorki na Fb W pogoni za marzeniem
https://www.facebook.com/SkalnyKwiat
b) dokonania zgłoszenia do akcji poprzez deklarację wzięcia udziału w wydarzeniu „Podróż w nieznane Światów dwóch”
c) wysłania do autorki prywatnej wiadomości z podaniem adresu do wysyłki książki oraz z formułą „Zapoznałem/am się z Regulaminem akcji „Podróż w nieznane Światów dwóch” i akceptuję go”,
d) przeczytania książki w terminie nie dłuższym niż 14 dni od jej otrzymania /wskazany jak najkrótszy – inni czekają…
e/zrobienia fotografii książki w miejscu magicznym - w sensie najbardziej bliskim snuciu marzeń lub dającym wytchnienie od powodzi codziennych zdarzeń - i wysłania tego zdjęcia do autorki na adres
e-mail skalny.kwiat@op.pl
f/ napisania krótkiej notki (posta) na profilu autorki i na stronie wydarzenia o wrażeniach po lekturze,
g/wysłania książki na adres osoby wskazanej przez autorkę.
2. Uczestnik/czka wyraża zgodę na podanie jego/jej adresu kolejnej osobie na liście uczestników oraz bezpłatnego umieszczenia przesłanego zdjęcia na profilu autorki, stronie wydarzenia oraz stronie www autorki.
3. W przypadku zniszczenia bądź zagubienia egzemplarza Uczestnik/czka, w którego/ej był posiadaniu jest zobowiązany/a do zakupienia kolejnego egzemplarza.
4. Po każdorazowym zebraniu 30 zdjęć autorka zorganizuje głosowanie na najpiękniejsze, najbardziej magiczne zdjęcie. Autor/ka zwycięskiej fotografii zostanie nagrodzona niespodzianką.
A najprościej mówiąc: zgłaszacie się, otrzymacie książkę, czytacie, robicie zdjęcie miejsca magicznego dla was i posyłacie tomik dalej…
Proszę, zaproście znajomych do udziału w akcji, niech „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem” dotrze do wrażliwych ludzi i pięknych miejsc pobudzających wyobraźnię i dających wytchnienie i siłę do uwolnienia marzeń!

Zapraszam,
Katarzyna Georgiou



wtorek, 3 września 2013

Poezja w Krośnicach -"Między nami kobietami"


Znalezione w sieci na stronie miasta Krośnice - informacja o moich spotkaniach, które odbyły się w sierpniu w CETS-ie:)
Spotkanie z poezją

Opublikowano: poniedziałek, 26, sierpień 2013 10:06
Czwartkowe popołudnie dla mieszkanek Krośnic upłynęło pod znakiem poezji. 22 sierpnia w krośnickim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Między nami kobietami”, którego gościem była Katarzyna Georgiou. Na wstępie poetka zaprezentowała wiersz pt. „Dychotomia Mojej Kobiecej Natury”, który pochodzi z tomiku o tej samej nazwie. W czasie dwugodzinnego spotkania, Pani Katarzyna prezentowała uczestniczkom wybrane wiersze ze swojego tomiku, które przeplatywała osobistymi refleksjami oraz opowiadaniami ze swojego życia. Panie biorące tego dnia udział w spotkaniu mogły zapoznać się z całą twórczością poetki, która jest autorką wierszy skierowanych nie tylko do kobiet, ale również dla dzieci. Spod pióra pani Katarzyny wyszły takie tomiki jak: „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem”, „Dziecięcy świat – tomik wierszy dla smyków z wyobraźnią”, czy wspomniany prędzej tomik pt. „Dychotomia mojej Kobiecej Natury”. Na co dzień pani Katarzyna jest nauczycielką języka angielskiego w jednej z wrocławskich prywatnych szkół, gdzie realizuje swój program autorski z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Swoją przygodę z poezją zaczęła mieszkając w Kanadzie, gdzie również przez wiele lat pracowała jako nauczyciel.

Dla smyków z wyobraźnią

Opublikowano: wtorek, 13, sierpień 2013 14:41
Jak powstaje książka? Skąd poeta czerpie inspiracje? Kto projektuje okładki do książek? – to tylko niektóre pytania, na które wspólnie z poetka Katarzyną Georgiou szukali odpowiedzi uczestnicy zajęć, które odbyły się w krośnickim Centrum Kultury 13 sierpnia. Poetka zapoznała najmłodszych mieszkańców Krośnic z wierszami z tomiku „Dziecięcy świat – tomik wierszy dla smyków z wyobraźnią”, do którego ilustracje stworzył jej syn Ziemko Issel, który także uczestniczył w spotkaniu. Przeczytała m.in. wiersze: „Wiedźma”, „Rycerze”, „Król Aragorn”. Tematem spotkania była poezja dziecięca, ale Katarzyna Georgiou jest także autorką poezji o kobietach i dla kobiet, m.in. „Dychotomia Mojej kobiecej Natury”. Pisze także w języku angielskim. Do stworzenia rzeźb przestrzennych poetka namawiała uczestników warsztatów. – Inspiruje mnie Wasza twórczość – mówiła Katarzyna Georgiou do dzieci. – Wasz świat jest piękny, spontaniczny, kolorowy i prawdziwy. W czasie warsztatów powstały cudowne prace. Jako tematy do swoich wierszy poetka wybrała rzeźbę Karoliny Kużawy oraz Filipa Kuźnika. Wszystkie prace można oglądać w Centrum Kultury.
Odnośnik do oryginalnej publikacji:http://www.krosnice.pl/cms/index.php/kaktualnosci·

czwartek, 29 sierpnia 2013

Koszulka na aukcję charytatywną podczas LiteraTury :)

Koszulka na LiteraTurę
Czy wiecie, że autorzy, którzy spotykają się we Wrocławiu na LiteraTurze, wykonują i przywożą koszulki na aukcję charytatywną? Będą wyeksponowane w Galerii Dominikańskiej i dopiero koniec roku zakończy licytację. Ten trykocik z moim wierszem z książki "Imagionation's Light" jutro zostanie oddany w ręce organizatorów i wraz z koszulkami innych szacownych autorów zawiśnie na bardziej wypasionym wieszaku aniżeli koci drapak w moim domu:)

niedziela, 25 sierpnia 2013

Opis akcji LiteraTura - do zobaczenia we Wrocławiu:)

Opis akcji „LiteraTura I Wrocław 2013”
Akcja „LiteraTura I Wrocław 2013” odbędzie się 31 sierpnia 2013r. we Wrocławiu. Rozpoczęcie nastąpi o godzinie 14:00 w Parku Teatralnym (Park im. Mikołaja Kopernika w Wrocławiu), gdzie dojdzie do spotkania pisarzy z czytelnikami. W tym miejscu autorzy i uczestnicy spotkania nawiążą ze sobą bezpośredni kontakt, będą spacerować alejkami parku, rozmawiać i dyskutować na temat literatury, a przy tym doskonale promować innowacyjną, a tym samym bardzo ciekawą formę wypoczynku. Warto zauważyć, że już sam tytuł akcji „LiteraTura I Wrocław 2013” jest przewrotny, przyciągający uwagę. Bowiem w ciekawy sposób pokazuje jak niesamowicie można bawić się językiem, słowem... Autorzy, pisarze robią to na co dzień, a czytelników i odbiorców literatury pragną tym zainteresować, zaszczepić w nich chęć obcowania z książką i słowem pisanym. Wciągnąć ich nie tylko w świat książki, ale w osobisty świat każdego z autorów. Ważnym aspektem tej części wydarzenia będzie szeroko rozumiana przestrzeń miejska Wrocławia. Pisarze będą propagować czytelnictwo w każdej grupie wiekowej. Czytelnicy posiądą możliwość nabycia książek oraz uzyskania autografów i dedykacji od ich twórców. Chętni pisarze przeczytają fragmenty swoich utworów, jednocześnie reklamując własną twórczość. Będzie to aktywne, tym samym bardzo atrakcyjne promowanie kultury i czytelnictwa. W dzisiejszych czasach nie wystarczy wystawić książkę za witrynę księgarni. Proponowana forma promocji jest nowoczesna i co najważniejsze - czytelnik jest w nią zaangażowany równie mocno jak autor.

Około godz. 16:00 w księgarni Matras na ul. Świdnickiej odbędą się indywidualne prezentacje wybranych działów literatury, wykłady przeprowadzone przez pisarzy, aktywna sprzedaż egzemplarzy książkowych, konkursy z nagrodami, wywiady oraz zabawy z uczestnictwem czytelników. Odwiedzający w tym czasie księgarnię będą mieli szansę na rozmowy z autorami, którzy opowiedzą o swojej twórczości, inspiracjach, doświadczeniach podczas wydawania książek, jak również o sobie. Każdy z autorów otrzyma przydział do odpowiedniego sektora księgarni, tym samym starając się wzbudzić zainteresowanie czytelników różnymi gatunkami literackimi. Z kolei w tzw. „dark roomie” mieszczącym się w księgarni Matras na ulicy Świdnickiej oraz w Teatrze „Arka”, autorzy w zamkniętej grupie odbiorców dokonają prezentacji na wybrany przez siebie temat, związany nie tylko z literaturą, ale również z szeroko pojętą twórczością. Ponownie dojdzie do zachęcania do twórczego rozwoju, jak również promowania słowa czytanego. Jednym z głównych celów akcji jest to, aby czytelnicy na skutek rozmów z autorami spojrzeli inaczej na ich twórczość oraz na to, co wpływa na tematykę, jaką pisarze poruszają w książkach. Podczas wydarzenia przewidziano liczne konkursy i zabawy dla czytelników, w których będzie można wygrać egzemplarze książkowe. Staną się one motywacją do czytania oraz zapoznania się z dotychczas nieznanymi twórcami.
Po skończonej promocji, około godz. 20:00 grupa organizatorów i biorących udział w akcji pisarzy weźmie udział w „Marszu żywych autorów”, podczas którego prezentowana będzie forma aktywnej rekreacji czytelniczej oraz nakłanianie mieszkańców miasta do czynnego udziału w „Marszu…”.
Około godz. 20:45 na Moście Zakochanych zakochani w literaturze uczestnicy zawieszą kłódki na znak wiecznej miłości do słowa pisanego, ukazując w ten sposób swoje przywiązanie do kreatywnego tworzenia. Kłódki będzie można podpisywać wspólnie z czytelnikami. Z Mostu Tumskiego przejdą do Antykwariatu Szarlatan gdzie wśród dzieł literatury polskiej i światowej, umieszczą liście własnej twórczości na Drzewie Literatury, w ten symboliczny sposób podkreślając swój związek z dawnymi mistrzami oraz tymi jeszcze nienarodzonymi.
O godz. 22:00 uczestnicy przeniosą się na Pergolę, aby wziąć udział w pokazie ognia, wody i światła. W tym szczególnym na mapie Wrocławia miejscu uczestnicy wezmą udział w sesji fotograficznej, będącej pamiątką spotkania oraz udokumentowaniem całego przedsięwzięcia. Kolejnym elementem wydarzenia będzie również tzw. „uwolnienie książek” w ramach akcji „Cały Wrocław czyta”. Przez hasło „uwolnienie książek” rozumiane jest dzielenie się z innymi słowem pisanym poprzez pozostawienie pozycji literackich w specjalnie na to przeznaczonym miejscu. Publikacje następnie będą czytane przez Wrocławian, co uznajemy za doskonałą formę promowania czytelnictwa i podkreślenie ważnej roli, jaką odgrywa czytelnik dla pisarzy.
O godz. 23:00 na wrocławskim rynku dojdzie do integracji autorów, będącej podsumowaniem całego wydarzenia.

Dodatkowo całe wydarzenie zostanie upamiętnione w formie foto-e-booka, na którym znajdują się zdjęcia z dnia akcji wraz z opisem i podziękowaniami dla sponsorów wydarzenia. Plik będzie ogólnodostępny u organizatorów przedsięwzięcia i patronów medialnych. Reasumując powyższy ramowy plan wydarzeń należy zaznaczyć, iż celami nadrzędnymi opisanej akcji oprócz krzewienia ducha czytelnictwa, interakcji między czytelnikiem, a autorem, jest także promocja Wrocławia, jako miasta przyjaznego czytelnictwu, którego przestrzeń miejska nobilituje, zaskakuje, inspiruje i skłania do sięgnięcia po książkę.

Harmonogram prezentacji autorskich podczas wrocławkiej LiteraTury, 31 sierpnia 2013 :)

Prezentacje w Matrasie
Godzina wystąpienia Imię i nazwisko Tytuł prezentacji
16:30 Sergiusz Pinkwart Muzyczne podróże
17:00 Stanisław Karolewski Pokonałem raka
17:30 Magdalena Zarębska Konie - przyjaciele na całe życie
18:00 Krzysztof Pochwicki Wiedza jest super, czyli sapiens zobowiązuje
18:30 Szymon Adamus Selfpublishing – jak to zrobić, za ile i czy warto?
19:00 Jacek Inglot Pionierzy i szabrownicy, czyli o trudnych narodzinach Wrocławia.

Prezentacje w Teatrze „Arka”
16:30 Ewa Bauer, Katarzyna Szewczyk Supermamuśki, czyli jak się chce to można
17:00 Anna Strzelec Rozmowa z czytelnikami. Osobiste uczucia – wyrażane przez autorów w formie prozy i poezji
17:30 Marta Grzebuła Słowa są obrazami- twórz je ze mą”
18:00 Katarzyna Georgiou Sztuka dziecięca jako poetycka inspiracja”
18:30
Anna Pasikowska Romans, literatura współczesna
19:00 Paweł Pollak Wytłumaczę się – o pracy i twórczości rzemieślnika literackiego.

Godzina: 14.00 - 20.00 Jarosław Wernik - Wydaj książkę
Zapraszamy wszystkich Autorów, w szczególności debiutantów pragnących urzeczywistnić własne marzenia, czyli wydać swoją książkę.
Prezentacje związane z tematyką dziecięcą
Godzina: 16.30 – 17.30 oraz 18.00 – 19.00 Agnieszka Gil – GILgotki
Godzina: 17.30 – 18:00 oraz 19:00 – 19:30 Marek Dryjer – „Bajkoczytanie", czyli bajka o wrocławskich krasnalach”

czwartek, 22 sierpnia 2013

LiteraTura I Wrocław - zapraszam na czytelniczą imprezę - i spotkanie z ciekawymi autorami poezji i prozy - promujemy czytelnictwo i dobrą książkę :) :)


31 sierpnia o 14:00 – 1 września o 02:00 Wrocław

LiteraTura I Wrocław 2013
31 Sierpień Start ;)
Godzina 14.00 Park Staromiejski – Teatr Lalek; pl. Teatralny 4
„Umiem czytać wszędzie”
Godzina 16.00 Księgarnia Matras; ul. Świdnicka 28
„Labirynt literackich doznań”
Godzina 16.00 Teatr Arka; ul. Mennicza 4 (wejście od ul.Świdnickiej 28)
„Opowiem Ci o…”
Godzina 20.00 Wymarsz spod Matrasa; ul. Świdnicka 28
„I co tam się w słowach chowa”
Godzina 20.45 Most Tumski (Most Zakochanych)
„Zaczytani są wśród nas”
Godzina 21.00 Antykwariat Szarlatan; ul. Szczytnicka 51
„Nowe do starego”
Godzina 22.00 Pergola – Wrocławska fontanna przy Hali Stulecia; ul. Wystawowa 1
„Wrocławskie inspiracje – uwolnij książkę”
Godzina 23.00 After Party; Rynek
-----------------------------------/

Wydaj książkę razem z Nami!
Zapraszamy wszystkich Autorów, w szczególności debiutantów pragnących urzeczywistnić własne marzenia, czyli wydać swoją książkę.
Księgarnia Matras ul. Świdnicka 28 od 16.00 do 20.00
- 25 %* na wszystkie artykuły nie objęte promocją systemową w dniu 31.08.2013 podczas trwania ewentu.
* promocja nie dotyczy podręczników, nie łączy się z innymi akcjami wewnętrznymi.
Warto wybrać się na spotkania autorskie, będzie możliwość porozmawiania i otrzymania autografów a poza tym wystawy, warsztaty dla młodszych, starszych i najstarszych miłośników literatury.

Moc atrakcji gwarantują:
Agnieszka Gil, Anna Teluk-Lenkiewicz, Magdalena Zarębska, Krystian Głuszko, Karolina Wilczyńska, Anna Pawłowska-Koziar,
Paweł Pollak, Ałbena Grabowska-Grzyb,
Sergiusz Pinkwart, Stanisław Karolewski, Kasia Szewczyk, Ewa Bauer, Marek Dryjer, Szymon Adamus, Anna Rybkowska, Anna Pasikowska,
Łukasz A. Zaranek, Kornelia Romanowska, Anna Strzelec, Katarzyna Petrykowska, Krystyna Januszewska, Marta Grzebuła,
Katarzyna Georgiou, Iwona Grodzka-Górnik,
Bożena Mazalik, Urszula Jaksik, Magdalena Woźniak, Krzysztof Pochwicki, Jacek Inglot,
Aleksander Sowa, Anna Piecyk, oraz inni...

Partnerami akcji są:
Kawiarenka Kryminalna, Granice.pl, Antykwariat Szarlatan, Warszawska Firma Wydawnicza, Telewizja Polonijna, Księgarnia Matras (Świdnicka 28), Stowarzyszenie Sztukater oraz inni...

Szczególne podziękowania wydawcom, którzy poczynili ten niezwykły trud marketingowy i umożliwili zatowarowanie księgarni, dzięki nim mamy multum nagród i atrakcji, które czekają właśnie na was.
Do zobaczenia na miejscu ;)

czwartek, 8 sierpnia 2013

Warsztaty literacko plastyczne w Krośnicach - wakacyjna przygoda z książką "Dziecięcy Świat :)

Serdecznia zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie autorskie z Katarzyną Georgiou – autorką tomiku poezji „Dychotomia Mojej Kobiecej Natury” i książki dla dzieci „Dziecięcy Świat – wiersze dla Smyków z wyobraźnią”, który jest ilustrowany dziecięcymi pracami artystycznymi. Spotkanie autorskie połączone będzie z warsztatami plastycznymi pn. „Rzeźba i płaskorzeźba – tworzymy ilustrację do wiersza”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 13 sierpnia o godz. 11:00 w sali widowiskowej krośnickiego CETS-u. Najlepsza ilustracja zostanie nagrodzona wierszem autorki napisanym do pracy młodego artysty.
Więcej szczegółów tutaj:http://www.krosnice.pl/cms/index.php/gorne-kultura

czwartek, 1 sierpnia 2013

LiteraTura I - Wrocław 31 sierpnia 2013 :)

Zapraszam moich czytelników i przyjaciół do śledzenia informacji na Sztukaterze (facebook) odnośnie wydarzenia planowanego na 31 sierpnia 2013 - LiteraTura I :))) Będę tam w gronie fantastycznych autorów promujących czytelnictwo i literaturę - mnóstwo atrakcji, rozmów z ciekawymi pisarzami i poetami, prezentacje w księgarni Matras, pogaduchy na temat wydanych książek w parku przy Teatrze Lalek i wieczór uwalniania książek pod Halą Stulecia tuż po fontannowym spektaklu... Czytajcie kochani i przybywajcie do Wrocławia, gdzie zawsze ciekawe dzieją się rzeczy...

Sztukater.pl
Wszystko o sztuce, kulturze i filmie pod lupą kulturożerców.

czwartek, 18 lipca 2013

Tomik prozy poetyckiej i poezji Światy dwa w pogoni za Leśnym lichem ukazał się już w księgarni internetowej :) Zapraszam do pobuszowania na stronie wydawnictwa...
http://esd.istore.pl/pl/swiaty-dwa-w-pogoni-za-lesnym-lichem-katarzyna-georgiou.html

środa, 26 czerwca 2013

Zdjęcia ze spotkania Katarzyny Georgiou i Kazimierza Burnata - duetu poetyckiego, TMW.

Pomimo burz, pomimo deszczu, pomimo wielu innych niedogodności, we wtorkowe popołudnie 25 czerwca, zebrała się grupa pasjonatów literatury, by posłuchać niecodziennego poezjowania - duetu poetów w dialogu, a raczej rozmowie dusz. Katarzyna Georgiou przedstawiała swoje wiersze z tomików Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem i Dychotomia Mojej Kobiecej Natury. Kazimierz Burnat wybierał wiersze ze swojej bogatej twórczości, a przede wszystkim z tomików Przenikanie,Wiew przeznaczenia, Żar zmierzchu, Podniebienie Niebios i Wkolejce po
Kobiecy romantyzm vs męski racjonalizm, aczkolwiek z niezwykłą dozą wrażliwości w spojrzeniu na rzeczywistość i marzenia.
Spotkanie w trzech odsłonach: kochankowie w meandrach życia, rozmowy z Naturą i konfrontacja z rzeczywistością urozmaicone pięknie dobranym repertuarem muzyki na gitarę klasyczną w wykonaniu Dawida Króla.



Serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym gościom, których nie odstraszyła od przyjścia kapryśna letnia aura i płaczące deszczem wrocławskie niebo.
Do zobaczenia na innych, równie ciekawych spotkaniach :)

niedziela, 23 czerwca 2013

Pierwsza recenzja tomiku Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem - Ewa Formella na blogu Książki Idy...

ŚWIATY DWA W POGONI ZA LEŚNYM LICHEM - Katarzyna Georgiou



Katarzyna Georgiou jest wrocławską poetką, autorką kilku tomików, między innymi Dychotomia Mojej Kobiecej Natury, oraz wierszy dla dzieci. Wiele lat spędziła w Kanadzie pracując jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, oraz jako wykładowca kursów ECE w Seneca College Lab School. Jej poezja jest wyjatkowa, łącząca czytelnika z naturą duszy ludzkiej i naturą przyrodniczą.

Swiaty dwa

Wydawnictwo EUROSYSTEM rok 2013

stron 89


Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem, to książka niesamowita, żeby nie powiedzieć "magiczna". Poezja przepleciona prozą. Na swoich 87 stronach zawiera więcej niż grube tomiska, mające po kilkaset stron. Ciepło bijące ze strof, zatrzymuje czytelnika, nie dając mu szansy na oderwanie się od słów napisanych ręką pani Katarzyny.

Kocham poezję, bo pozwala mi na wyciszenie emocji po ciężkim dniu.

Czytając książkę czułam zapach jaśminu i delikatne dotyki traw. Ta książka, to dwa światy - świat kobiety, jej uczuć, tęsknot, marzeń i wspomnień i świat życia natury: ptaków, drzew, słońca. To wędrówka przez cztery pory roku i wędrówka przez umysł kobiety. Takiej zwyczajnej, która kocha, czuje, płacze i żyje nadzieją, a zarazem kobiety magicznej.

W posłowiu książki pan Andrzej Ziemowit Zimowski napisał:

...Autorka opisuje bardzo delikatnie i intymnie "Światy dwa", a więc powiązanie dwojga ludzi, wspomnienia, marzenia o powrocie tego, co było swojego czasu tak piękne.

I wreszcie pisze o tym najgorszym, o rozłące, która dla jednej ze stron stała się wielką tragedią...

Ta książka jest niesamowita, chociażby przez to połączenie poezji z prozą. Jest tak osobista, że chwilami miałam wyrzuty, że ją czytam. Pochłonęła mnie wczoraj całkowicie, na całe popołudnie, ale dzięki niej sen miałam spokojny.

Każdy, kto kocha poezję powinien mieć ją w swoich zbiorach. To książka, której nie powinno zabraknąć na półce, chociażby dlatego, aby sięgnąć po nią w chwili, kiedy organizm potrzebuje wyciszenia, uspokojenia, refleksji. Książka dodatkowo wzbogacona jest przepięknymi ilustracjami przyrody, zdjęciami zrobionymi przez samą autorkę, które w bardzo interesujący sposób współgrają z jej treścią.

Polecam książkę każdemu, bez względu na wiek i zamiłowania czytelnicze, bo czasami warto zatrzymać się na chwilę, wziąć głęboki oddech i poczuć, że życie to nie tylko pogoń za niewiadomym sensem życia, to czas dla siebie, czas na zagłębienie się we własną duszę i otaczające nas piękno przyrody i żywiołów.

http://ksiazkiidy.blox.pl/2013/06/SWIATY-DWA-W-POGONI-ZA-LESNYM-LICHEM-Katarzyna.html?fb_action_ids=627880847230510&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582