"29 listopada w szkołach podstawowych w Siedlcach i Szklarach miały miejsca dwa ciekawe spotkania z wrocławską poetką tomików wierszy dla dzieci i dorosłych Katarzyna Georgiou. Autorka przyjechała na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce.
http://biblioteka-raszowka.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1789%3Awarsztaty-z-pania-katarzyna-georgiou&Itemid=435
Pierwsze zajęcia, warsztaty literacko – plastyczne z tomikiem Strefa Bałaganu miały miejsce w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach. W pierwszej części spotkania autorka opowiadała o sobie i o tym jak powstaje książka, a dzieci zadawały pytania. Drugą część stanowiły warsztaty plastyczne metoda patchworkową, podczas których dzieci miały okazje stworzyć swoje własne ilustracje, grupowo lub indywidualne. Powstało wiele ciekawych prac. Zgodnie z obietnicą, do wybranej ilustracji autorka napisała przepiękny wiersz pt. Szkolna dywersja, który nam przekazała na pamiątkę spotkania. Ponadto ilustracja z wierszykiem jednego z uczniów, z parówkami w roli głównej urzekła tak panią Georgiou, że poprosiła panią nauczycielkę aby wstawiła chłopcu szóstkę w nagrodę.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych uczestniczyli w warsztatach z językiem angielskim w oparciu o tomik wierszy Funky Poems Treasury. Celem warsztatów było zachęcenie dzieci do nauki języka angielskiego oraz pokazanie sposobów nauki poprzez twórczą zabawę. Pani Katarzyna w oparciu o swoją twórczość, zaprezentowała jak można się bawić w rymowanie, wyliczanie, tworzenie zdań, przyswajanie tekstów wierszy czy piosenek. Chociaż początkowo uczestnicy wydawali się być troszkę zagubieni w potoku słów angielskich to jednak szybko złapali bakcyla i już pod koniec spotkania komunikacja była bardzo dobra. Dzieci nie tylko rozumiały zwroty i zadawane im pytania, ale także zdobyły się na odwagę, żeby konwersować w języku angielskim, co jak mówią specjaliści, jest najtrudniejsze w nauce języków obcych.
Pani Katarzyna Georgiou jest autorką tomików: Komu mruczy kot (Wrocław 2016 ), Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem (Wrocław 2013 ), Dychotomia Mojej Kobiecej Natury (Tolkmicko 2010), czterech tomików wierszy dla dzieci: Strefa Bałaganu (Wrocław 2013), Dziecięcy Świat - wiersze dla smyków z wyobraźnią (Tolkmicko 2010), Funky Poems Treasury (Wrocław 2014) i Imagination’s Light (Warszawa 2011) w języku angielskim oraz albumu dla kobiet Czas obietnicy Macierzyństwo magiczne (Warszawa 2010).
Pracuje z dziećmi jako anglista w Niepublicznym Zespole Edukacyjnym „Alis” we Wrocławiu, a zainicjowane i propagowane przez nią warsztaty literacko-plastyczne prowadzone z twórczym zaangażowaniem w wielu bibliotekach publicznych, domach kultury, szkołach i przedszkolach oraz placówkach środowiskowych w całej Polsce są wyjątkowo cenione. Czynnie uczestniczy w działających Kręgach Kobiecych i wielu warsztatach rozwoju osobistego. Jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Sztukater odpowiedzialną za kontakty międzynarodowe i tłumaczenia anglojęzyczne. Podczas ostatniej wizyty znanego pisarza Grahama Mastertona była jego tłumaczką podczas wydarzenia LiteraTura II we Wrocławiu i Strzelinie. Współpracuje z Fundacja Atena w realizacji zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel. Ma również w swoim dorobku ponad 10 odczytów z warsztatami praktycznymi na temat projektów edukacyjnych z małymi dziećmi i edukacji sensoryczno-motorycznej na międzynarodowych konferencjach pedagogicznych organizacji zawodowej Association of Eary Childhood Education . Pobyt w Kanadzie to dla niej także okres fascynacji naukami i kulturą Indian.
Szkolna dywesja…
Moda nowa dziś nastała
na zajęciach konstruktorskich
na roboty różnej maści –
wyrób całkiem nowatorski!
Jeden robot muszelkowy
zezem w oczach straszy ludzi,
drugi w suknię wystrojony
warkoczami podziw budzi.
Każdy z nich ma inne funkcje
i zadania przydzielone.
Tylko jeden wspólny program
łączy androidoklony.
Oba zaprogramowane
na wszczynanie szkolnej draki
w dni sprawdzianów i kartkówek,
by się wszystkim dać we znaki.
Tak to sprytni konstruktorzy
miast w kłopoty wpadać sami,
nakreślili dywersyjne
anty - klasówkowe plany.
Teraz wszyscy pedagodzy,
gdy chcą mieć na testach spokój,
wprzódy neutralizują
obu cyber-obiboków.
© Katarzyna Georgiou "
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz