Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

czwartek, 3 stycznia 2019

OFERTA AUTORSKA na rok 2019 :)

OFERTA WARSZTATOWA KATARZYNY GEORGIOU

Informacja dla bibliotek, szkół, przedszkoli oraz Ośrodków Kultury :)

1. "Strefa Bałaganu" - warsztaty literacko-plastyczne
Dzieci zapoznają się z formą poetycką, pracą pisarza i drogą powstawania książki oraz będą miały okazję stworzyć ilustracje z zaproponowanych materiałów recyklingowych „Niesamowite patchworki” lub prace przestrzenne z drewna „Niesamowite konstrukcje”. Autorka, Katarzyna Georgiou, pisze wiersz do wybranej ilustracji, która poruszy struny wyobraźni. Wiersz taki otrzymuje dziecko/dzieci i placówka w której zorganizowano spotkanie. Jest duże prawdopodobieństwo, że wiersz wraz z ilustracją także trafią do następnego tomiku przygotowywanego do druku. W ten sposób Twórcze Smyki zilustrowały najnowszy tomik dla dzieci - Strefę Bałaganu, która powstawała przez trzy lata ze względu na ilość potrzebnych prac dziecięcych. Na każdym spotkaniu dostępne są książki do nabycia. Każda będzie opatrzona dedykacją i autografem dla osób chcących posiadać te unikatowe tomiki, promujące dziecięcą sztukę: „Dziecięcy Świat” i „Strefa Bałaganu”.

2. "Wywiad autorski" - forma interaktywna aktywizująca uczniów z klas 1-8
Dzieci pod kierunkiem nauczyciela wychowawcy lub polonisty przygotowują pytania do wywiadu z autorem, uprzednio zrobiwszy rekonesans po internecie, stronach autorskich, bibliotekach w celu wyszukania informacji potrzebnych do stworzenia wywiadu. Katarzyna Georgiou odpowiadając na pytania wplata ciekawostki i anegdoty z życia pisarza, czyta wiersze lub fragmenty opowiadań z książek dla dzieci lub tych przeznaczonych dla nieco starszych słuchaczy. Spotkanie ma charakter otwarty, nieformalny i ma za zadanie zachęcić dzieci i młodzież do obcowania z poezją, czytania książek i do kreatywności w wykonywaniu zadań domowych.


3. "Indiańską ścieżką" - prelekcja o Indianach Kanadyjskich

Program spotkania autorskiego z czytelnikami zainteresowanymi Kanadą, kulturą rdzennych Indian, życiem na emigracji. W programie interaktywnego spotkania - pokaz slajdów wraz z opowieściami z kraju Klonowego Liścia, ceremonialne okadzanie szałwią, muzyka, fragmenty prozy opublikowanej w książce „Indiańską ścieżką”, oraz możliwość obejrzenia ubrań, obuwia, instrumentów muzycznych, książek z opowieściami indiańskimi, sztuki indiańskiej i elementów biżuterii. Treści spotkania są modyfikowane do potrzeb grup wiekowych. Prelekcja jest przeznaczona dla dorosłych, młodzieży i dzieci.4. Lekcje pokazowe z języka angielskiego dla dzieci od 6 - 9 lat „English could be fun”.

Dzieci w oparciu o gry i zabawy językowe w kręgu, piosenki, zabawy ruchowe oraz kreatywne podejście do nauki słówek podczas grupowych gier planszowych poznają język obcy w użyciu praktycznym. W czasie 30-45 minutowych lekcji dzieci mają okazję doświadczyć nowatorskiego podejścia do nauki języka, a nauczyciele zaczerpnąć inspiracji do zastosowania ciekawych elementów w prowadzenia regularnych zajęć językowych.

5. Warsztaty „Finger plays and funky rhymes".

Spotkanie dla dzieci z klas 4-6 z humorystycznym zbiorem wierszy angielskich zapewniające dzieciom twórczą zabawę z językiem obcym, rymowaniem, piosenkami i wyliczankami. Spotkania 45 minutowe.
„Funky Poems Treasury” - wiersze angielskie.


6. OFERTA DLA DOROSŁYCH
Szeroki wachlarz możliwości tzw. Wieczorów poetycko-muzycznych „Na skrzydłach marzeń”, spotkania międzypokoleniowe w duecie z innymi autorami lub koncerty z udziałem wokalistów i instrumentalistów spięte poetyckim pomostem.
Wieczory poetycko-muzyczne z wierszami i poezją śpiewaną z tomików Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem, Komu mruczy kot, Drzewa kochać potrafią i Dychotomia mojej kobiecej natury.
Przybyli goście zostaną zabrani w podróż do krainy marzeń i śnienia, gdzie wytchnienie od zgiełku życia i codzienności czeka na tych, co dadzą się porwać literackiej wizji…
Kontakt z autorem via messenger, strony autorskie, lub telefon podany na priv.
https://www.facebook.com/SkalnyKwiat/?ref=bookmarks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz