Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

poniedziałek, 8 grudnia 2014

Klub 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu - spotkanie autorskie z Katarzyną Georgiou

Tak za Lichem w pogoń się udaliśmy :)
04.12.2014 r. w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu odbył się wieczór poezji Katarzyny Georgiou. Wszystkie fotografie wykonał Ryszard Godlewski - przepięknie dziękuję :)

Katarzyna Georgiou jest wrocławską poetką, autorką tomików „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem” i „Dychotomia Mojej Kobiecej Natury”, dwóch tomików wierszy dla dzieci „Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków z wyobraźnią” i „Imagination’s Light” w języku angielskim oraz albumu dla kobiet „Czas obietnicy – Macierzyństwo magiczne”.

Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego i wykładowca. Pobyt w kraju Klonowego Liścia to dla niej także okres fascynacji naukami i kulturą Indian.

Obecnie pracuje z dziećmi jako anglista oraz prowadzi warsztaty literacko-plastyczne w wielu bibliotekach na terenie Dolnego Śląska.Spotkanie z Katarzyną Georgiou poprowadził Kazimierz Burnat – członek Związku Literatów Polskich. Utwory poetki zaśpiewała - do skomponowanej przez siebie muzyki - Magdalena Hałajda. Uczestnicy wieczoru poezji usłyszeli wiersze, poprzez które autorka przekazuje ciepło i miłość wywołujące uśmiech i refleksje.

Redaktor Wojciech Soroś porównał twórczość pani Katarzyny do ogrodu rozświetlającego szarzyznę dnia. Profesor Jan Miodek zachwycił się tomikiem wierszy dla dzieci nazywając go „świeżym oddechem po tym wszystkim, co się proponuje pokoleniu mojego wnuczka”.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz