Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

piątek, 25 lipca 2014

Kolejna recenzja "Funky Poems Treasury" dzięki uprzejmości portalu Sztukater.pl :)

Katarzyna Georgiou – jest wrocławską poetką, autorką tomików „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem" (Wrocław 2013) i „Dychotomia Mojej Kobiecej Natury" (2010), trzech tomików wierszy dla dzieci - "Strefa Bałaganu", "Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków z wyobraźnią" oraz "Imagination's Light" – w języku angielskim. Pracuje z dziećmi jako anglista w Niepublicznym zespole Edukacyjnym „Alis" we Wrocławiu, propaguje również warsztaty literacko – plastyczne w bibliotekach publicznych, domach kultury, szkołach i przedszkolach. Autorka wiele lat spędziła w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w szkole laboratoryjnej Seneca College Lab School oraz jako wykładowca kursów ECE w Seneca College w Toronto.Świetnie jest zaczynać naukę języka angielskiego od jak najmłodszych lat. Dzieci wspaniale uczą się języków, wszystko zależy jednak od metody prowadzonej przez nauczyciela. Bardzo częstym zjawiskiem jest po prostu umieszczanie młodego człowieka w grupie dzieci mówiącej obcym językiem. Efekty takich metod są czasem ogromnie zaskakujące. Dziecko potrafi nauczyć się języka dosłownie w parę miesięcy. Przede wszystkim jest tak dlatego, że im młodsze dziecko, to nie wstydzi się jak popełnia błędy przy wymowie. To my dorośli z reguły mamy z tym kłopot. Dziecko metodą prób i błędów, wielokrotności powtórzeń dochodzi z reguły bardzo szybko do perfekcyjnej wymowy. Zdecydowanie dobrymi pomocami są wszelkiego typu piosenki czy też wierszyki lub śmieszne scenki. Wierszyki Katarzyny Georgiou na pewno im przypadną do gustu. Mój 8-letni synek od razu wybrał sobie jeden, który zaczął wyśpiewywać na wszelkie możliwe sposoby.

Hello Everybody!
Hello, hello, and how do you do?
Hello, hello, I'm fine. How are you?

I'm happy to be here, to be here with you,
Hello, hello and how do you do?Autorka ukazuje czytelnikowi, że nauka angielskiego absolutnie nie musi być nudna. Jej wierszyki są ogromnie zabawne, pełne rymów co zdecydowanie służy lepszemu przyswajaniu przez młodego odbiorcę, pełne onomatopei i zabawnych postaci. Służą nie tylko do nauki lecz również do wspaniałej zabawy.. Zbiorek jest przezabawnie ilustrowany przez Virginię Issel – Balcar, absolwentkę Politechniki Wrocławskiej. Artystka ta jest twórczynią Patchworkowej Pracowni Projektowej „Imagine". Jej ilustrację ogromnie rozbudzają wyobraźnię jak i świetnie bawią. Są ogromnie interesujące, śmieszne i naprawdę same w sobie zasługują już na uznanie. Muszę przyznać, że z ogromną uwagą oglądnęłam każdy obrazek i każdy z kolei rozbawił mnie czym innym.

I feel good – Hello song

I feel good, I feel good
when I say hello to you!

In the morning and at noon,
in the evening that comes soon.

I'm so happy, I'm so glad
having you for friends like that!

Dzięki temu tomikowi dzieci poznają ciekawe słowa oraz melodię języka angielskiego. Rytm wierszyków ułatwia zapamiętanie wyrazów jak i całych idiomów. Myślę, że świetnym uzupełnieniem byłaby płyta. Dzieci skorzystałyby wtedy zarówno ze słuchu, jak i wzroku co wydaje mi się dałoby jeszcze lepszy rezultat. Jednak trzeba przyznać, że zbiór ten bardzo dobrze zapełnia lukę na rynku wydawniczym i jest świetną propozycją pomocy zarówna dla nauczycieli jak i rodziców. Zdecydowanie polecam go zarówno dzieciom w wieku przedszkolnych, które dopiero zaczynają przygodę z językiem angielskim jak i tym, które już się uczą.. Wierszyki będą świetną pomocą do utrwalenia poznanego już materiału.

Recenzent: Jezyna 22

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz