Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

poniedziałek, 27 lipca 2015

Duet poetycki w Krotoszynie :) Wtorek, 4 sierpnia 2015, godz 16:00 - Biblioteka zaprasza :)

Spacer przez życie

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie ul. Benicka 9 serdecznie zaprasza na popołudniowy SPACER PRZEZ ŻYCIE na który zabiorą państwa w poetyckim duecie Katarzyna Georgiou i Zbigniew Zebar.


Na wszystkich którzy zechcą dać się porwać w „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem” Katarzyny i odnaleźć siebie w „W niepokłonie” Zbigniewa, zapraszamy we wtorek 4 sierpnia 2015, godz. 16:00, Czytelnia - II piętro.

Katarzyna Georgiou jest wrocławską poetką, autorką tomików Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem (Wrocław 2013) i Dychotomia Mojej Kobiecej Natury (Tolkmicko 2010), czterech tomików wierszy dla dzieci; Strefa Bałaganu (Wrocław 2013), Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków z wyobraźnią (Tolkmicko 2010), Funky Poems Treasury (Wrocław 2014) i Imagination’s Light (Warszawa 2011) w języku angielskim oraz albumu dla kobiet Czas obietnicy – Macierzyństwo magiczne (Warszawa 2010). Pracuje z dziećmi jako anglista w Niepublicznym Zespole Edukacyjnym „Alis” we Wrocławiu, a zainicjowane i propagowane przez nią warsztaty literacko-plastyczne, prowadzone z twórczym zaangażowaniem w wielu bibliotekach publicznych, domach kultury, szkołach i przedszkolach oraz placówkach środowiskowych w całej Polsce są wyjątkowo cenione.

Autorka czynnie uczestniczy w działających Kręgach Kobiecych i wielu warsztatach rozwoju osobistego. Jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Sztukater odpowiedzialną za kontakty międzynarodowe i tłumaczenia anglojęzyczne. Podczas ostatniej wizyty znanego pisarza Grahama Mastertona była jego tłumaczką podczas wydarzenia LiteraTura II we Wrocławiu i Strzelinie. Poetka współpracuje z Fundacją Atena w realizacji zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku (aktywizacja kulturalna seniorów) oraz jest animatorką zachowań kulturalnospołecznych w środowiskach zagrożonych wykluczeniem kulturalnym (tereny wiejskie, domy dziecka, świetlice środowiskowe).

Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w szkole laboratoryjnej Seneca College Lab School oraz jako wykładowca kursów ECE w Seneca College w Toronto. Ma również w swoim dorobku ponad 10 odczytów z warsztatami praktycznymi na temat projektów edukacyjnych z małymi dziećmi i edukacji sensoryczno-motorycznej na międzynarodowych konferencjach pedagogicznych organizacji zawodowej Association of Eary Childhood Education. Pobyt w Kanadzie to dla niej także okres fascynacji naukami i kulturą Indian.

Czytelnik, biorąc jej tomiki poezji do ręki, może się spodziewać się przekazu ciepła i miłości wywołujących uśmiech i refleksje. Poeta i redaktor Wojciech Sodoś porównał jej twórczość, a szczególnie album Czas obietnicy – Macierzyństwo magiczne do ogrodu rozświetlającego szarzyznę dnia. Profesor Miodek natomiast zachwycił się szczególnie książką Dziecięcy Świat – tomik wierszy dla smyków z wyobraźnią nazywając ją „świeżym oddechem po tym wszystkim, co się proponuje pokoleniu mojego wnuczka”. Poetka stara się dostarczać tęczowych i wielobarwnych chwil, afirmować piękno w tym chaosie zalewających nas informacji i refleksyjne wytchnienie od codziennego zabiegania i chronicznego braku czasu na życie pełnią doznań.

http://www.biblioteka.krotoszyn.pl/kroto/web/uploads/pub/news/news_12283/text/K.%20Georgiou%20i%20Z.%20Zebar%20Krotoszyn-3-page-001.jpg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz