Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

wtorek, 3 września 2013

Poezja w Krośnicach -"Między nami kobietami"


Znalezione w sieci na stronie miasta Krośnice - informacja o moich spotkaniach, które odbyły się w sierpniu w CETS-ie:)
Spotkanie z poezją

Opublikowano: poniedziałek, 26, sierpień 2013 10:06
Czwartkowe popołudnie dla mieszkanek Krośnic upłynęło pod znakiem poezji. 22 sierpnia w krośnickim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Między nami kobietami”, którego gościem była Katarzyna Georgiou. Na wstępie poetka zaprezentowała wiersz pt. „Dychotomia Mojej Kobiecej Natury”, który pochodzi z tomiku o tej samej nazwie. W czasie dwugodzinnego spotkania, Pani Katarzyna prezentowała uczestniczkom wybrane wiersze ze swojego tomiku, które przeplatywała osobistymi refleksjami oraz opowiadaniami ze swojego życia. Panie biorące tego dnia udział w spotkaniu mogły zapoznać się z całą twórczością poetki, która jest autorką wierszy skierowanych nie tylko do kobiet, ale również dla dzieci. Spod pióra pani Katarzyny wyszły takie tomiki jak: „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem”, „Dziecięcy świat – tomik wierszy dla smyków z wyobraźnią”, czy wspomniany prędzej tomik pt. „Dychotomia mojej Kobiecej Natury”. Na co dzień pani Katarzyna jest nauczycielką języka angielskiego w jednej z wrocławskich prywatnych szkół, gdzie realizuje swój program autorski z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Swoją przygodę z poezją zaczęła mieszkając w Kanadzie, gdzie również przez wiele lat pracowała jako nauczyciel.

Dla smyków z wyobraźnią

Opublikowano: wtorek, 13, sierpień 2013 14:41
Jak powstaje książka? Skąd poeta czerpie inspiracje? Kto projektuje okładki do książek? – to tylko niektóre pytania, na które wspólnie z poetka Katarzyną Georgiou szukali odpowiedzi uczestnicy zajęć, które odbyły się w krośnickim Centrum Kultury 13 sierpnia. Poetka zapoznała najmłodszych mieszkańców Krośnic z wierszami z tomiku „Dziecięcy świat – tomik wierszy dla smyków z wyobraźnią”, do którego ilustracje stworzył jej syn Ziemko Issel, który także uczestniczył w spotkaniu. Przeczytała m.in. wiersze: „Wiedźma”, „Rycerze”, „Król Aragorn”. Tematem spotkania była poezja dziecięca, ale Katarzyna Georgiou jest także autorką poezji o kobietach i dla kobiet, m.in. „Dychotomia Mojej kobiecej Natury”. Pisze także w języku angielskim. Do stworzenia rzeźb przestrzennych poetka namawiała uczestników warsztatów. – Inspiruje mnie Wasza twórczość – mówiła Katarzyna Georgiou do dzieci. – Wasz świat jest piękny, spontaniczny, kolorowy i prawdziwy. W czasie warsztatów powstały cudowne prace. Jako tematy do swoich wierszy poetka wybrała rzeźbę Karoliny Kużawy oraz Filipa Kuźnika. Wszystkie prace można oglądać w Centrum Kultury.
Odnośnik do oryginalnej publikacji:http://www.krosnice.pl/cms/index.php/kaktualnosci·

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz