Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

poniedziałek, 16 stycznia 2017

Wrocławski Klub Literatury zaprasza na Śniadania Literackie w niedzielne poranki :)

Śniadanie literackie z poetką Katarzyną Georgiou!
Śniadanie Literackie z Katarzyną Georgiou w klubie PROZA
Najbliższa niedziela 22 stycznia to kolejna okazja, by spróbować smacznych śniadaniowych potraw inspirowanych literaturą serwowanych we wrocławskim klubie PROZA. Dzięki nim możemy przenieść się w świat smaków opisywanych przez znanych autorów, m.in. Agathę Christie, Jarosława Iwaszkiewicza, Stefana Żeromskiego, Adama Mickiewicza, ale także Bolesława Leśmiana, czy Johna R. R. Tolkiena. Dodatkowo co tydzień podczas śniadania możemy liczyć na inną literacką atrakcję. Tym razem będzie to spotkanie z wrocławską poetką Katarzyną Georgiou.
W tym tygodniu zjemy śniadanie w towarzystwie wrocławskiej poetyki Katarzyny Georgiou, która zapozna nas ze swoją poezją z tomu Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem opowiadającą o rytmie codzienności, marzeniach, istotnych momentach życia. Autorce będzie towarzyszyć pieśniarka Magdalena Hałajda, która urozmaici tę opowieść równie poetycką grą na gitarze. Nie zabraknie także okazji do swobodnej rozmowy z artystkami nie tylko o pisaniu.

Na stole natomiast znajdziemy kilkanaście smacznych i świeżych potraw, doskonałych na późne niedzielne śniadanie lub lunch. Całe menu inspirowane jest literaturą: opisami, postaciami, czy tytułami książek. Możemy wybrać zarówno ciepłe, jak i zimne przekąski a nawet desery – sami decydujemy czego i w jakiej ilości skosztujemy. Przygotowane zostaną m.in. potrawy takie jak: „poranek w Nawłoci”, „półmisek Sędziego, „nie zawsze musi być kawior”, „sałatka selerowa hrabiego Berchtolda”, „malinowy chruśniak”, czy „deser Bilbo Bagginsa”. Na życzenie zamówimy również „jajecznicę kryminalną”. Warto także spróbować autorskiej przekąski klubu PROZA - „proziaków", czyli wypiekanych codziennie na miejscu, małych pszennych lub gryczanych placuszków podawanych z ziołowym masłem i różnymi wytrawnymi pastami.

Niedzielne śniadania w PROZIE to propozycja dla wszystkich fanów dobrych smaków i literatury. Warto wybrać się tam z całą rodziną, mile widziane są także nawet najmłodsze dzieci.

Cena śniadania to 25 zł (bufet, napoje wliczone w cenę).

Śniadanie Literackie 22 stycznia, 11.00–13:00
Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro)
www.domliteratury.wroc.pl

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.
Chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia pod adres: wdl@domliteratury.wroc.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz