Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

piątek, 7 października 2016

2 Biennale Twórczości Nauczycieli we Wrocławiu, 17 października 2016 :)

Serdecznie zapraszam na 2 Biennale Twórczości Nauczycieli, w którym będę miała swój udział w tym roku. Uroczysta gala rozpocznie się o godz. 16:00 w dniu 17 października 2016.

GALERIA ImpArt
ul. Mazowiecka 17
wstęp wolny


2. BIENNALE TWÓRCZOŚCI NAUCZYCIELI
17 października godz. 16.00 - wernisaż
Praca nauczycieli wiąże się z codziennym obcowaniem z ideałem piękna w utworach literackich, dziełach sztuki i tekstach kultury, omawianych podczas lekcji czy na wycieczkach szkolnych. Takie obcowanie musi rodzić chęć i wewnętrzną potrzebę uczestniczenia w doświadczaniu tworzenia piękna.
Nauczyciela artystę cechuje chęć poznania i radość wynikająca z poszukiwań własnej, twórczej drogi. Nauczyciel artysta ma pasje, potrafi o nich opowiadać, ciągle poszukuje nowych wyzwań i doświadczeń. Nie odpytuje, tylko zadaje inspirujące pytania, zarówno swoim wychowankom, jak i sobie. Jest świadomy, że „wywiera wpływ na ucznia każdym swoim gestem, zachowaniem, przez to, kim jest jako osoba, jak rozumie świat innych ludzi i siebie samego, jak odnosi się do uczniów, do własnej osoby i do przekazywanej wiedzy”.

W każdym człowieku ukryte są możliwości czekające na impuls, który je przebudzi, wydobędzie na światło dzienne to, co w nim drzemie i czeka na prezentację. Takim impulsem z pewnością jest Biennale Twórczości Nauczycieli.

W ramach tego projektu Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli przedstawia nauczycielom szereg ofert warsztatów i szkoleń rozwijających ich umiejętności w określonych dziedzinach twórczości.
Tak dzieje się pomiędzy wystawami, z których pierwsza miała miejsce w 2014 roku w gościnnych wnętrzach Kinie Nowe Horyzonty. Uczestniczyło w niej 20 nauczycieli wrocławskich szkół i placówek oświatowych.
W drugiej już edycji projektu WCDNi prezentujemy grupę 37 twórców – pracowników wrocławskiej oświaty, którzy zechcieli pokazać swoje dokonania artystyczne w malarstwie, rysunku, grafice, rzeźbie, fotografii.
Mamy nadzieję, że wystawa ta przyczyni się do spojrzenia na nauczycieli jako na osoby twórcze, które mogą wspomóc rozwój naszych uczniów i wnieść duży wkład w pejzaż artystyczny naszego miasta. Zapraszamy wszystkich ciekawych kunsztu i mistrzostwa artystycznego naszych nauczycieli.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii Impartu 17 października 2016 roku o godzinie 16.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz