Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

piątek, 29 stycznia 2016

Czas obietnicy - Macierzyństwo magiczne :)

Drodzy znajomi i czytelnicy,

Mam w swoim posiadaniu końcówkę nakładu wydanego niegdyś albumu "Czas obietnicy - Macierzyństwo magiczne" ze względu na zakończenie współpracy z wydawnictwem. Jest to unikalny pamiętniko-kalendarz z pięknymi baśniowymi grafikami pomorskiej artystki Kiary Teresa Kiara Duńska i z moimi wierszami z cyklu "kobiecość i dziecięctwo". Album ten jest przeznaczony dla kobiet, które mają ochotę poprowadzić zapiski z jednego roku swojego życia, szczególnie uwzględniając czas oczekiwania na dziecko i pierwszy rok jego rozwoju od momentu przyjścia na świat. W albumie tym jest fragment prozy pamiętnikowej z moich przeżyć, kalendarz na 12 miesięcy bez roku, bo ten dowolnie może zostać wpisany przez użytkownika i po dwa wiersze na każdy miesiąc, wprowadzające magię i mistycyzm w tę swoistą książkę. Album można nabyć od teraz okazyjnie i tylko u mnie, a zapytania proszę kierować na priv.

Tutaj zaś parę słów ode mnie o macierzyństwie:
Macierzyństwo jest magią samą w sobie – to czas rozwoju kobiecej mocy i twórczego wysiłku. To najpiękniejsza kobieca tajemnica, w czasie której kobiece serce rozpoczyna spacer wokół zewnętrza ciała, obserwując zmiany w osobowości, w przygotowaniu się na przyjęcie nowego życia, radując się możliwościami akomodacji potrzeb drugiej istoty. Wydanie dziecka na świat jest swoistym Rytuałem Przejścia – dziewczyny w kobietę – otrzymanie zrozumienia czym jest Macierzyństwo i jak wielką rolę pełni Matka, Strażniczka Wiedzy Pokoleniowej. Dopiero wówczas, kobieta jest w stanie zrozumieć swoją matkę, babkę, prababkę… Opatrzność zsyła nam dzieci, by nasze serca mogły nauczyć się kochać, byśmy stali się mniej samolubni, by nasze dusze mogły wyżej mierzyć w swoim rozwoju, by wnieść radość, miękkość, uśmiech, świeżość w nasze dorosłe życie, jakże często pozbawione tych wartości przypisywanych okresowi beztroskiego dzieciństwa. Okres macierzyństwa, jak również świadomego ojcostwa, jest obietnicą magii w naszym życiu – magii rozumianej jako uważność na samych siebie i tych, którymi dano nam się troszczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz