Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

sobota, 25 kwietnia 2015

Dzień Książki w Świetlicy Środowiskowej w Kamiennej Górze

Dzień Książki w Świetlicy Środowiskowej

http://www.admin.kamienna-gora.pl/news/article/nasz-powiat/2/1309#
Opublikowano: 24/04/2015

Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej rozpoczęły się już 22 kwietnia. Dzięki współpracy z księgarnią "Atena" w świetlicy odbyło się spotkanie autorskie z wrocławską poetką, panią Katarzyną Georgiou. W czasie zajęć dzieci miały możliwość zapoznania się z twórczością pisarki oraz wziąć udział w warsztatach plastyczno - technicznych pt. "Strefa bałaganu". Prace wybrane przez panią Katarzynę będą stanowić inspirację do napisania wierszy, co niewątpliwie będzie wyjątkową nagrodą.

Dnia 23 kwietnia wychowawczynie Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej zorganizowały w Muzeum Tkactwa warsztaty plastyczne dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1. Dzieci podczas zajęć wykonywały nietypowe zakładki do książek. Mogły również wykazać się wiedzą na temat bajek i baśni odpowiadając na zagadki oraz opowiedzieć o swoich ulubionych bohaterach książkowych.
Przed godziną czternastą w świetlicy zagościł pan starosta Jarosław Gęborys. Zabrał dzieci w świat literatury czytając "Nowe przygody Mikołajka". Opowieść o trąbce wprawiła wszystkich w dobry nastrój.
O godzinie szesnastej zawitał kolejny gość, pani Anna Zgierun-Łacina z opowieściami o bakteriach i wirusach. Mimo tak trudnych tematów autorka zaintrygowała dzieci i przybliżyła wiedzę o naszym organizmie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz