Świat dziwny, świat senny w marzenia zaklęty...

BLOG AUTORSKI KATARZYNY GEORGIOU
Zapraszam w świat kobiecej tajemnicy, gdzie serce rozpoczyna swój spacer wokół zewnętrza ciała... gdzie Wiatr mówi do Księżyca: "Zdmuchnę Cię!"
Welcome to my Imagination's World :)

poniedziałek, 2 marca 2015

Wieczór poetycko muzyczny Katarzyny Georgiou już 10 marca we wrocławskiej Kawiarni Rozgrzej Duszę:)

Kawiarnia „Rozgrzej Duszę”
Wrocław, Plac Dominikański 2

serdecznie zaprasza na wieczór autorski KATARZYNY GEORGIOU

"Wiośniane przebudzenie"

Na wszystkich, którzy chcieliby dać się porwać w „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem” na skrzydłach poezji i prozy poetyckiej z najnowszego tomiku autorki wieczoru, czekamy we wtorek, 10 marca 2015, o godz. 18:00
Kawiarenka Rozgrzej Duszę to miejsce pełne uroku, gdzie kawa i herbata wraz z pysznym ciastem smakują wybornie, a klimat nastraja wyjątkowo relaksacyjnie.

Oprawa muzyczna: Magdalena Hałajda, gitara i śpiew

Jarosław Wocial, pierwszy recenzent tomiku, tak o nim pisze w jednym z fragmentów recenzji:

"Rzadko spotykam ludzi, którzy to rozumieją i czują. Większość z nas żyje tylko w świecie pieniędzy i rywalizacji. Ponury to świat odbierający nam prawdziwe kolory życia. Stajemy się daltonistami dla których zieleń to kolor dolara, złoto to barwa złotówki, a czerwień się mieni plamą krwi. W codziennych zmaganiach przestajemy dostrzegać powab falujących na wietrze zielonych traw, złotem mieniące się łany zbóż i cudowną czerwień zachodów słońca. W codziennym warkocie ludzi i maszyn głuchniemy na ptasi śpiew, szelest traw i chorał leśnego szumu. Zabiegani za pieniędzmi i władzą przestajemy móc i chcieć tańczyć ze sobą i z Lichem. Choć mamy coraz więcej - stajemy się coraz biedniejsi. Gubimy gdzieś, sami nie wiedząc gdzie i kiedy, to co w życiu najważniejsze: radość i szczęście, miłość i przyjaźń, piękno i ulotny powab, widoczne w czasem prostych, a czasem bogatych obrazach kreślonych słowem w prozie i wierszach przez wspaniałą wyobraźnię pani Katarzyny Georgiou.

Przeczytajcie jak ja, tę skromnie wydaną książkę... I zatańczcie wraz z Lichem i autorką w rytm zmieniających się pór roku, przy dźwiękach tworzonych przez orkiestrę mijających miesięcy. Nie znajdziecie w niej erotyzmu i polityki, choć i tak zapewne odebrać można wiersze ze zbioru, lecz cudowną, czasami mglistą, słoneczną, deszczową lub śnieżną - spokojną refleksję nad człowiekiem i przemijaniem."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz